تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸|کد خبر: 1175| بازديد: [0 views ]

عبیات با بیان اینکه ۳۲ روستا اکنون وضعیت بحرانی دارند، اما اولویت ما ایمن سازی است، گفت: در شرایط کنونی به دنبال ایمن سازی روستاها هستیم. در صورتی که روش ایمن سازی جواب ندهد، جابه جایی را پیگیری می کنیم.


ه گزارش شیرگاه خبر، شب گذشته (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) «فاضل عبیات» در برنامه تیتر امشب شبکه خب سیما که به موضوع بررسی آخرین اقدامات انجام شده در استان های سیل زده کشور می پرداخت درباره شرایط کنونی استان خوزشتان به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در شرایط کنونی به دنبال ایمن سازی روستاها هستیم. در صورتی که روش ایمن سازی جواب ندهد، جابه جایی را پیگیری می کنیم.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه ۳۲ روستا اکنون وضعیت بحرانی دارند، اما اولویت ما ایمن سازی است. در زمان وقوع سیلاب ها، ۱۰۳ روستا در خوزستان زیر آب رفت و حدود ۱۴۰ روستا هم در محاصره سیلاب بودند. ۲ روستا همچنان گرفتار سیلاب و ساکنان این مناطق خواستار جابه جایی هستند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل وسعت زیاد مناطق متاثر از سیلاب، دنبال بازگشایی راه های بین روستایی هستیم، تصریح کرد: تا پایان ماه مبارک رمضان، بازگشایی راه های روستایی پایان می یابد.

در بخش دیگری از این برنامه خبری معاون عمرانی استانداری مازندران نیز درباره وضعیت این استان به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: منازل مسکونی شهر زیر آب و اطراف پل سفید در محدوده شیرگاه از ۱۲ فروردین دچار مشکل شده که مشکلات هنوز باقی مانده اند، از بانک ها برای روستاهایی که متاثر از آسیب های سیل هستند، کمک درخواست کرده ایم.

«مهدی رازجویان» با بیان اینکه تاکنون ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی و بلاعوض به ساکنان این روستاها اعطا شده است، گفت: ۷ میلیون نیز برای تعمیر منازل آنان اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات بسیاری از مناطق این استان رفع شده اما احتمال جابجایی ۲ روستا همچنان باقی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر راه های ارتباطی همه روستاها حتی به طور موقت باز است.نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

آخرین اخبار