تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸|کد خبر: 1853| بازديد: [0 views ]

۸هزار گردشگر از آغاز امسال تا کنون با قطار گردشگری راه آهن شمال از دیدنی‌های شهرستان سوادکوه بازدید کردند.


 به گزارش  شیرگاه خبر سرپرست اداره کل راه آهن شمال با اشاره راه اندازی قطار گردشگری در استان مازندران گفت: قطار گردشگری در مسیر ریلی شمال و منطقه سوادکوه شامل تهران به سوادکوه و تهران به شیرگاه از نوروز امسال راه اندازی شد.
خدایار طالبی افزود: قطار گردشگری راه آهن شمال هر هفته روز‌های پنج شنبه و جمعه از تهران به سوادکوه و تهران به شیرگاه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.
وی با بیان اینکه ظرفیت هر یک از این قطار‌های گردشگری ۳۲۰صندلی مسافر است افزود: ماهیانه ۲هزار و ۵۶۰گردشگر با راه اهن شمال از مناطق دیدنی سوادکوه و شیرگاه بازدید می‌کنند.
خدایار طالبی گفت: ۷هزار گردشگر داخلی از آغاز امسال تاکنون با قطار گردشگری راه آهن شمال از دیدنی‌های شهرستان سوادکوه بازدید کردند.
سرپرست اداره کل راه آهن شمال به استقبال گردشگران خارجی از این خطوط ریلی گردشگری اشاره کرد و افزود:در این مدت بیش از هزار گردشگر خارجی از کشور‌های عراق، چین، ژاپن، آلمان و نروژ از آغاز امسال تاکنون با قطار گردشکری راه آهن شمال از دیدن‌های سوادکوه بازدیدکردند.
وی به راه اندازی قطار گردشگری گلستان به سوادکوه نیز اشاره کرد و گفت: روزانه ۲۰۰گردشگر از استان گلستان با استفاده از قطار گردشگری به شهر‌های زیرآب، عبدالحق، پل سفید و شیرگاه سفر می‌کنند.
سرپرست راه آهن شمال افزود: ۷۰۷هزار و ۳۲۳مسافر از آغاز امسال تاکنون با ۱۶رام قطار راه آهن شمال جابه‌جا شدند.
طالبی با بیان اینکه سه سال گذشته ناوگان مسافری راه آهن شمال حدود ۸۰درصد نوسازی و تعمیر اساسی شده است گفت: روزانه حدود ۴هزار و ۷۰۰مسافر در مسیر‌های ریلی ساری به مشهد، ساری به گرگان و ساری به تهران از طریق این ناوگان حمل و نقل ریلی جابجا شدند.نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

آخرین اخبار