تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸|کد خبر: 2787| بازديد: [0 views ]

برگزاری کلاس سواد رسانه ای در شهرستان سوادکوه شمالی

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی، کلاس سواد رسانه ای در شهرستان سوادکوه شمالی برگزار شد.


 به گزارش شیرگاه خبر ، حاج شیرزاد نبوی در این کلاس بیان کردند :سوادرسانه اي يعني بررسي ونقدپيام هايي كه دريافت مي كنيم
نبوی در ادامه افزود :در كشور ما برای مواجهه فعال و خلاق در دنیای ارتباطات، تنها سه راه‌كار پیش رو داریم: بدبین باشیم، یا خوش‌بین، و یا واقع‌بین باشیم. در نگاه اول، كه ما آن را رویكرد خوش‌بینانه می‌نامیم، فرد برداشتی جز فرصت و مزیت از رسانه ندارد و استفاده‌ای نا‌محدود از آن می‌كند. در چنین شرایطی فرد كاملا وضعیتی منفعل دارد و رسانه او را شكل می‌دهد. نقطه مقابل این نگاه را رویكرد بدبین می‌دانیم كه در آن تصور فرد از رسانه تهدیدمحور است و با سیاست هراسان‌سازی دیگران را از استفاده آن رسانه منع می‌كنند.
راه كار سوم و منظور اصلی سواد رسانه‌ای را در رویكر واقع‌بین می‌دانیم كه فرد با آگاهی نسبت به مزایا و تهدیدات رسانه، با برنامه‌ریزی دقیق به استفاده محدود و مشروع از رسانه روی می‌آورد.
بنابراین وارد كردن نظام سواد رسانه ای در نظام آموزش رسمی كشور و انجام تحقیقات و مطالعات تطبیقی به منظور الگوی مطلوب، ارزشیابی منسجم و نظارت مستمر بر عملكرد فعالان سواد رسانه ای، بستر مناسب برای تولید انبوه محصولات فرهنگی دیجیتال متناسب با ارزش های نظام، حمایت از توسعه كمی و كیفی رسانه های دیجیتال، حمایت از تمام تولیدكنندگان محتوای دیجیتال از مهم ترین اقدامات لازم در جهت ارتقای رسانه های دیجیتال و اثربخشی سواد رسانه ای كشور به شمار می رود.نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

آخرین اخبار