تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸|کد خبر: 2846| بازديد: [0 views ]

گزارش تصویری
اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان سوادکوه شمالی

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین صبح امروز اجتماع بزرگ بسیجیان سوادکوه شمالی با حضور حماسی آحاد بسیجیان، خانواده های معظم شهیدان جانبازان و ایثارگران، مسئولان ادرات و نهادها و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.


به گزارش شیرگاه خبر ،در ابتدای این مراسم سرگرد احمد شعبانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه شمالی ضمن تشکر از حضور باشکوه بسیجیان، مسئولان ادارات و نهادها، خانواده های معظم شهدا و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت اظهار داشت: ملتی می تواند مقتدرانه عمل کند که از حمایت مردمی قویتر و حضور کمی و کیفی بیشتر برخوردار باشد.

وی عنوان کرد: تنها راه مبارزه و رقابت در این کشمکش جهانی متوسل شدن به اراده و عزم مردمی است و این بهترین شکل و بهترین ویژگی بسیج است.

شعبانی ادامه داد: بسیج در همه عرصه های نظامی و غیر نظامی و در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی افتخار خدمتگزاری در راستای اعتلای بسیج را دارد.

در ادامه این مراسم سردار میرشکار از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و روحیه جهاد و شهادت گفت: حضرت امام(ره) ۴ ماه بعد از قطعنامه، بسیج را از جبهه فرهنگی منتقل کرده است. امام در آن سال بود که دستور تشکیل بسیج طلاب را داد این بدین معناست که امروز خاکریز ما نه در جبهه ی جنگ سخت بلکه در دانشگاه، در حوزه و در اقتصاد است و باید امروز حوزه و دانشگاه در جنگ نرم دشمن در کنار بسیج باشند. سردار میرشکار در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: بسیج باید امروز مهیا شود برای گام دوم انقلاب. گام اول یک پیشینه و مقدمه ۸۰۰۰ ساله دارد از زمان حضرت آدم تا رسول گرامی اسلام. همه انبیا آمده اند تا ما و شما را با خدا نزدیک کنند، آمده اند تا به ما احکام دین بیاموزند، برای سعادت دنیا و آخرت مردم تلاش کنند همه تلاش این بود که نظامی بر پایه دین شکل بگیرد اما فقط چند پیامبر موفق به تشکیل حکومت شده اند. این پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت در همین رابطه ادامه داد: ائمه ما نیز تلاش کردند تا برنامه ریزی کنند برای شکل گیری حکومت دینی. در عصر حاضر نیز قیام علمای بزرگ اسلام از میرزای شیرازی تا امام عظیم الشأن مان همه در همین راستا بود تا اینکه در سال ۵۷ این انقلاب به رهبری آن پیر فرزانه شکل گرفت. سردار میرشکاردر پایان  گفت: باید نتیجه بگیریم که این انقلاب نتیجه زحمات همه انبیاست، نتیجه خون دل خوردن امام علی (ع) است، نتیجه سیلی خوردن فاطمه زهراست.

اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر برنامه های این همایش بود.نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

آخرین اخبار