خانه / اخبار شهرستان / تعریض و ارتقاء جاده بابل _ سیمرغ در دست اجراست

تعریض و ارتقاء جاده بابل _ سیمرغ در دست اجراست

معاونت فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اظهار داشت : به منظور افزایش ضریب ایمنی ، عملیات تعریض و ارتقاء محور ارتباطی بابل _ سیمرغ با پیشرفت فیزیکی مناسبی در دست اجراست.

به گزارش شیرگاه خبر ،محسن محمد نژاد اظهارداشت: مازندران به دليل شرايط اقليمي و جغرافيايي همواره در فصول مختلف سال علي الخصوص فصل تابستان گردشگران و مسافران بي شماري را از سرتاسر ميهن عزيزمان پذيرا بوده ، از اين رو محورهاي مواصلاتي اين استان همواره پرحجم و پرتردد مي باشد.

وی افزود : از این رو عملیات تعریض و ایمن سازی محورهای اصلی و فرعی و مهم این استان از جمله محور بابل _سیمرغ ، بابل _ شیرگاه ، زرگر محله _ اوجاکسر ، خشترود پی ، احمد چاله پی، آمل _چمستان ، شهید صالحی بابل ، قائمشهر_جویبار و ساری _لاریم با جدیت در دستور کار است.

محمد نژاد در ادامه به عملیات تعریض محور بابل _ سیمرغ اشاره و اظهار داشت : محور بابل- سیمرغ بطول 11 کیلومتر به دلیل اتصال شهرهای بابل و سیمرغ و همچنین تراکم بالای روستای های همجوار این محور در همه فصول سال دارای تردد بالا و پر حجم  می باشد.

وی اظهار داشت : از این رو در سنوات گذشته با اعتبار 38 میلیارد ریال ، تعریض 1 کیلومتر از این محور بعرض 5 متر اجرا شد ه است.

محمد نژاد خاطر نشان کرد : عملیات تعریض 4.5 کیلومتر از محور فوق به عرض 10 متر از نوع روسازی بتنی RCC با پیشرفت فیزیکی مناسبی در دست اجراست.

معاونت فنی و نظارت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اظهار داشت : جهت اجرای عملیات تعریض نهایی محور مبلغ 450 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد.

محمدنژاد در ادامه گفت: با توجه به این که حمل قسمت اعظمی از محصولات کشاورزی استان به مبادی خارج از استان از طریق حمل و نقل جاده ای  انجام می شود ، وجود زیر ساخت های مناسب برای تردد ناوگان حمل و نقلی مناسب تر برای حمل محصولات کشاورزی ضروری است ، لذا محورهای فرعی و روستایی استان نیازمند نگاه ویژه و توجه بیشتر از سوی مسولین امر هستند.

گفتنی است مازندران دارای 10400 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است.​

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

سید احسان قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه کماکان وام ازدواج را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *