خانه / عمومی / گرمای 39درجه مازندران رکورد مصرف برق سال 99 را ثبت کرد

گرمای 39درجه مازندران رکورد مصرف برق سال 99 را ثبت کرد

افزایش محسوس دما در مازندران که از ابتدای هفته جاری با استقرار الگوی هوای تابستانه آغاز شده بود سبب شد تا امروز سه‌شنبه در دمای 39 درجه‌ای رکورد مصرف روزانه برق استان برای سال ۹۹ ثبت شود.

به گزارش شیرگاه خبر نقل از ایرنا، دمای هوا در مناطق مختلف مازندران از اوایل این هفته مرز ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر را پشت سر گذاشت که دمای عادی تابستانه استان می باشد ولی امروز در بعضی مناطق به مرز ۴۰ درجه رسید.

بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی ، احساس گرما در هوای شرجی تابستانی مازندران همواره بین پنج تا ۱۰ درجه بیشتر از دمای ثبت شده است و به همین دلیل نیز میزان استفاده از وسایل سرمایشی را افزایش می دهد.

معاون امور مشترکین شرکت توزیع برق مازندران که یکی از شرکت‌های توزیع برق استان است روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که رکورد مصرف روزانه برق در ناحیه توزیع این شرکت امروز به میزان ۵۰ مگاوات نسبت به روز گذشته جابه‌جا شد که بالاترین رکورد مصرف برق امسال را ثبت کرد.
بهزاد زینتی افزود: روز دوشنبه هفته جاری همراه با اوج گیری گرمای هوا ، مصرف برق مشترکین مازندرانی در ساعت پیک به یکهزار و ۸۲۰ مگاوات رسید اما امروز با به اوج رسیدن دمای هوا در ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه عصر میزان مصرف به یکهزار و ۸۷۵ مگاوات رسید. 

وی همچنین با بیان اینکه ظرفیت تولید استان مازندران حدود یک هزار و ۸۰۰ مگاوات است ، افزود : در حال حاضر در زمان پیک مصرف حدود یک هزار و ۳۰۰ مگاوات کسری تولید در استان داریم که از طریق شبکه توزیع تامین می شود.

معاون امور مشترکین شرکت توزیع برق مازندران همچنین اظهارداشت: این میزان مصرف از ۳۰۰ مگاوات از سقف تعیین مجاز یا میانگین مصرف تابستانه بیشتر است که علت آن گرمای ۴۰ درجه ای هوای استان است.

استان مازندران دارای سه میلیون ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است که در برخی ایام سال به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوای خنک با ورود جمعیت شناور این آمار تا یک میلیون نفر در روز بیشتر می شود.

همچنین این استان دارای ۲ شرکت توزیع برق مازندران و غرب است که ناحیه مازندران از گلوگاه تا آمل را تحت پوشش داشته که شامل یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک می باشد

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

خط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندران

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از ایسنا ،با این وجود مازندران همچون ۶ ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *