خانه / اخبار شهرستان / حق پاسخگویی به شیطنت خبیثانه اخیر آمریکا محفوظ است
نماینده مجلس شورای اسلامی:

حق پاسخگویی به شیطنت خبیثانه اخیر آمریکا محفوظ است

نماینده مردم جویبار، قائم‌شهر، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی گفت:ایران حق پاسخگویی به شیطنت خبیثانه اخیر آمریکا را برای خود محفوظ می‌داند.

به گزاشر شیرگاه خبر،کیوان مرادیان طی گفت‌وگویی به ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی اشاره کرد و گفت: می‌توان آمریکا را رسماً یک کشور تروریستی و منشأ تمامی فتنه‌هایی دانست که در سراسر جهان به وقوع می‌پیوندد.

وی بابیان اینکه آمریکا به هیچ‌یک از قوانین و هنجارهای بین‌المللی پایبند نیست اظهار کرد: در طول چند سال گذشته این کشور از بسیاری کنوانسیون‌ها، سازمان‌ها و توافق‌نامه‌های بین‌المللی خارج است و ضمن عدم رعایت این قوانین، مزاحمت‌هایی را هم برای سایر کشورها ایجاد کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با ایجاد مزاحمت و نقض قوانین بین‌المللی هوایی به دنبال فریب پدافند هوایی کشور سوریه بود تا یک فاجعه انسانی را رقم بزند.

مرادیان افزود: آمریکا با این حقه کثیف و ضد انسانی به دنبال ایجاد تنش و عکس‌العمل ایران بود تا بتواند سیاست‌های خود که تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران و ایجاد اختلاف و تنش بین دو ملت ایران و سوریه را محقق کند.

وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمان مقتضی پاسخ این تجاوز را خواهد داد گفت: وزارت امور خارجه کشور و سایر نهادهای ذی‌ربط باید از طریق مراجع حقوقی بین‌المللی و سازمان ملل متحد این تجاوز آشکار را که منجر به صدمه دیدن تعدادی از مسافرین این هواپیمای مسافربری ایرانی شد پیگیری کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سناریوی طراحی‌شده توسط آمریکایی‌ها با شجاعت و مهارت خلبانی ایران و هوشمندی پدافند سوریه خنثی شد اما ایران حق پاسخگویی به این شیطنت خبیثانه را برای خود محفوظ می‌داند

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

برگزاری بیست و هشتمین یادواره 5 تن از شهدای والامقام روستای بورخیل شهرستان سوادکوه شمالی

به گزارش شیرگاه خبر ،به مناسبت اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *