خانه / عمومی / 55 هزار بیمار کرونایی در مازندران ردیابی شدند

55 هزار بیمار کرونایی در مازندران ردیابی شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران شناسایی و جمع‌آوری افراد مشکوک و مبتلا به کووید 19 را مورد توجه برشمرد و اعلام کرد که در هشت ماه اخیر،۵۵ هزار بیمار در استان ردیابی شده‌اند.

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از پانا ،سیدعباس موسوی صبح امروز در نشست خبری مجازی که با هدف تشریح تأثیر اعمال محدودیت‌ها و اجرای طرح محله‌محور در کنترل بیماری کرونا برگزار شد، با تأکید بر اینکه روند بیماری باید به صورت مرتب رصد شود، گفت: «طرح سردار شهید سلیمانی با همکاری سپاه و دولت با هدف شناسایی ناقلان کرونایی و قطع زنجیره کرونا در حال اجرا است.»

او ادامه داد: «در این طرح میزان شناسایی افرادی که با فرد مبتلا در ارتباط بودند به چند نفر افزایش می‌یابد و مانع انتقال بیماری می‌شود. بیمارانی که قرنطینه می‌شوند نیازمند خرید مایحتاج زندگی هستند که بسیج کمک های لازم را انجام می‌دهد.»

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران شناسایی و جمع‌آوری افراد مشکوک و مبتلا به کووید 19 را مورد توجه برشمرد و اعلام کرد که در هشت ماه اخیر، ۵۵ هزار بیمار در استان ردیابی شده‌اند.

موسوی امکان لغو برخی از محدودیت‌ها را در گرو استفاده همگانی از ماسک در کشور دانست و گفت: «باید به استفاده از ماسک، عدم برگزاری تجمعات، بهداشت دست و رعایت فاصله اجتماعی توجه شود اما همچنان کم‌توجهی به این موضوعات در جامعه تا حدودی دیده می‌شود.»

مازندران وارد پیک سوم کرونا نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اعلام اینکه مازندران وارد پیک سوم همه گیری کرونا نشده است، گفت: «تجمعات در مازندران مدیریت شده است و رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و تعطیلی مدارس با آموزش غیرحضوری ۹۵ درصدی، از مهمترین دلائل کندی شیب واگیر کرونا در استان است.»

موسوی اعلام کرد برای افرادی که امکان قرنطینه خانگی برای آنان وجود ندارد، مراکز مراقبتی ویژه در نظر گرفته می‌شود که این افراد ۱۴ روز را در آن سپری کنند.

او گفت: «حدود ۱۱ درصد مردم استان در موج اول کرونا، به این ویروس آلوده شدند.»

۱۷۷ بیمار با احتمال ابتلا به کرونا، در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند و آمار کل بستری‌شدگان را به ۸۲۵ بیمار رساندند.

محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذر در مازندران همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، شامل سه شهرستان آمل، ساری و بهشهر با وضعیت قرمز کرونایی و 19 شهرستان دیگر با وضعیت نارنجی است.

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

سید احسان قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه کماکان وام ازدواج را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *