خانه / عمومی / آمار نگران‌کننده کرونا در مازندران: ۲۹۹ بیمار جدید شناسایی شدند

آمار نگران‌کننده کرونا در مازندران: ۲۹۹ بیمار جدید شناسایی شدند

شمار بستری‌شدگان به ۱۳۷۳ نفر رسید

۵ شهرستان مازندران از جمله ساری مرکز استان در وضعیت قرمز کرونایی است. مازندران در پیک سوم کرونا به سر می‌برد. سید فرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، دورهمی‌‌های شب یلدا، کاهش رعایت پروتکل‌هاى بهداشتى توسط مردم و بویژه واحدهای صنفی و بازارچه‌های محلی را از علل شیوع پیک سوم کرونا در مازندران می‌داند.

امروز وزیر بهداشت در سفر به مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا شرکت کرد و مازندران را استان ویژه‌ای خواند که مدیریت کرونا در آن با تراکم جمعیت بالا در مقایسه با دیگر استان‌ها بسیار پیچیده و دشوار‌تر است.

او افزایش دو برابری تست‌ها، رفتن خانه به خانه و شناسایی جمعیت آسیب‌پذیر در روستاها را از مهم‌ترین راه‌ها برای مقابله با کرونا در مازندران برشمرد.

حضور وزیر بهداشت در مازندران در حالی صورت گرفت که طبق آخرین اطلاعیه ستاد اطلاع رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا مازندران در شبانه‌روز گذشته، ۲۶۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۳۲ نفر هم در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری شدند.

در همین مدت ۲۸۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون هزار و ۳۷۳ بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۸۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

 

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

Iwantu An Software The Place You should Chat Meet Singles Software Reviews

If you are attempting to real meet up with your soulmate, verify in case the …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *