خانه / عمومی / ۳۰ درصد از مدارس کشور توسط خیران ساخته شد

۳۰ درصد از مدارس کشور توسط خیران ساخته شد

رخشانی مهر گفت: خیران همواره کمک کار ما در ساخت مدارس و فضاهای آموزشی بودند و ۳۰ درصد از مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است.

به گزارش شیرگاه خبر ،امروز(27 بهمن) در حاشیه آیین افتتاح مدرسه بانو همتی شهرستان بهشهر در شرق مازندران  با اشاره به تلاش خیران در حوزه مدرسه سازی اظهار کرد: 30 درصد از مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است.

 

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، با اعلام اینکه دغدغه اصلی وزیر آموزش و پرورش، اولویت‌بندی در ساخت و توزیع فضاهای آموزشی است، افزود: در کنار کمک های دولتی در سال های اخیر نقش خیران در مدرسه سازی پررنگ تر شده است.

 

وی تصریح کرد: در چهار سال اخیر هم ۵۰ درصد از مدارس کشور توسط خیران و یا با مشارکت آنان ساخته شده است.

 

رخشانی مهر با اشاره به کاهش آمار مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی به ۱۹.۵ درصد گفت: سرانه فضای آموزشی در استان های گیلان و کردستان از متوسط کشوری فراتر رفت و انشاءالله تاپایان سال گلستان و کرمان نیز به خط میانگین کشوری می رسند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: با افزایش فضاهای آموزشی توسط سازمان تجهیز و نوسازی مدارس، امروز سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان افزایش یافته و به ازای هر دانش آموز 5.2 متر مربع فضای اموزشی در اختیار داریم.

 

به گزارش شبستان، مدرسه بانو همتی شهرستان بهشهر به عنوان مدرسه مشارکتی خیران و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس با اعتبار ۴۲ میلیارد ريال افتتاح و به بهره برداری رسید.

درباره‌ی سردیبر شیرگاه خبر

حتما ببینید

Postal mail Order Brides From The America

International Brides to be is the foreseeable future bride in foreign countries; thousands produce it …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *