امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱| ۱۷:۴۳:۰۹

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » سمپاشی اماکن دامی شهرستان سوادکوه شمالی علیه بیماری مشترک بین انسان و دام ( بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو )

تیر ۷, ۱۳۹۹ تاریخ انتشار

adminنویسنده

3220کد مطلب

75تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

سمپاشی اماکن دامی شهرستان سوادکوه شمالی علیه بیماری مشترک بین انسان و دام ( بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو )

سمپاشی اماکن دامی شهرستان سوادکوه شمالی علیه بیماری مشترک بین انسان و دام ( بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو )

 به گزارش شیرگاه خبر ،دکتر ابوالفضل بلباسی اظهار کرد، با توجه به فرارسيدن فصل گرما و فعاليت انگل هاي خارجي دام از جمله كنه ها كه بعنوان انتقال دهنده عوامل بيماريزا محسوب مي شوند، اداره دامپزشكي شهرستان سوادکوه شمالی براي جلوگيري و پيشگيري از بروز و شيوع بيماريهاي دامي كه بعضاً مشترك بين انسان و حيوان مي باشند، از ابتداي سال ۱۳۹۹ تاكنون اقدام به مصرف سموم ضد كنه از نوع سايپرمترين و فلومترين در دامداريهاي شهرستان نموده است. وی...

 به گزارش شیرگاه خبر ،دکتر ابوالفضل بلباسی اظهار کرد، با توجه به فرارسيدن فصل گرما و فعاليت انگل هاي خارجي دام از جمله كنه ها كه بعنوان انتقال دهنده عوامل بيماريزا محسوب مي شوند، اداره دامپزشكي شهرستان سوادکوه شمالی براي جلوگيري و پيشگيري از بروز و شيوع بيماريهاي دامي كه بعضاً مشترك بين انسان و حيوان مي باشند، از ابتداي سال ۱۳۹۹ تاكنون اقدام به مصرف سموم ضد كنه از نوع سايپرمترين و فلومترين در دامداريهاي شهرستان نموده است.

وی در ادامه افزود ، همکاران بخش مراقبت از بیماریهای دامی این اداره به منظور پیشگیری از بیماری C.C.H.F  دامهای سبك و سنگين را همراه با اماكن نگهداري دام تحت پوشش، مورد سمپاشي قرار می دهند.
دکتر ابوالفضل بلباسی در پایان ضمن اعلام برگزاری دوره آموزشی ترویجی برای روستائیان محترم شهرستان سوادکوه شمالی با همكاري مديريت محترم جهاد كشاورزي اين شهرستان با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي از مردم خواست تا گوشت را به مدت ۲۴ ساعت و آلایش های  خوراکی را به مدت ۴۸ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف  نمایند.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 393

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .