امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳| ۰۹:۵۶:۳۴

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » اعتراف عربستان به مرگ ۷۰ نظامی + جزئیات

خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ تاریخ انتشار

adminنویسنده

1557کد مطلب

278تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

اعتراف عربستان به مرگ ۷۰ نظامی + جزئیات

اعتراف عربستان به مرگ ۷۰ نظامی + جزئیات

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از  نامه‌نیوز، به رغم تلاش‌های عربستان برای دور نگه داشتن نظامیان خود از خطوط مقدم و استفاده از مزدوران یمنی و سودانی در این خطوط، ارتش این کشور همچنان شاهد خسارت‌های فراوان جانی و مالی است. براساس آمار استخراج شده از اخبار رسانه‌های سعودی، در چند روز گذشته بیش از ۷۰ نظامی این کشور در درگیری با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شده‌اند. آمار کشته های عربستان در جنگ یمن بسیار بیشتر آز...

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از  نامه‌نیوز، به رغم تلاش‌های عربستان برای دور نگه داشتن نظامیان خود از خطوط مقدم و استفاده از مزدوران یمنی و سودانی در این خطوط، ارتش این کشور همچنان شاهد خسارت‌های فراوان جانی و مالی است.

براساس آمار استخراج شده از اخبار رسانه‌های سعودی، در چند روز گذشته بیش از ۷۰ نظامی این کشور در درگیری با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شده‌اند.

آمار کشته های عربستان در جنگ یمن بسیار بیشتر آز آن چیزی است که در رسانه‌های این کشور منتشر می‌شود.

در آماری که خبرگزاری رسمی یمن از کشته‌های سعودی در چند روز گذشته منتشر کرده، نظامیانی با درجه‌های مختلف از سرهنگ، سرگرد تا سرباز دیده می‌شود.

عربستان و امارات از ۶ فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت به اهداف سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

در اثر این تجاوز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی از جمله ۸۵ هزار کودک جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از تهاجم و یورش نظامی نیروهای ائتلاف جان باخته‌اند.

این تهاجم نظامی همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامیده است.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .