امروز سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳| ۰۲:۵۴:۲۸

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » افزایش رضایتمندی مردم مازندران از طرح شهید سلیمانی

دی ۲۷, ۱۳۹۹ تاریخ انتشار

adminنویسنده

5049کد مطلب

245تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

افزایش رضایتمندی مردم مازندران از طرح شهید سلیمانی

با گذشت ۱۱ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونایی، متاسفانه مازندران همچنان در زمینه شیوع ویروس کرونا جولان می‌دهد و استان پیشتاز کشور بوده که شرایط قرمز دارد. یکی از نهادهایی که از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا با مردم و برای مردم بوده، نهاد مردمی و اثرگذار بسیج مستضعفان بوده که با سازماندهی منسجم در قالب پایگاه‌های مقاومت محلات تاکنون توانسته حرکت‌های متعددی نظیر ضدعفونی معابر عمومی، تولید و تهیه ماسک،...

با گذشت ۱۱ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونایی، متاسفانه مازندران همچنان در زمینه شیوع ویروس کرونا جولان می‌دهد و استان پیشتاز کشور بوده که شرایط قرمز دارد.

یکی از نهادهایی که از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا با مردم و برای مردم بوده، نهاد مردمی و اثرگذار بسیج مستضعفان بوده که با سازماندهی منسجم در قالب پایگاه‌های مقاومت محلات تاکنون توانسته حرکت‌های متعددی نظیر ضدعفونی معابر عمومی، تولید و تهیه ماسک، اجرای طرح‌های رزمایش کمک مومنانه و  اکنون نیز طرح غربالگری شهید سلیمانی مبادرت کند.

خبرنگاران تسنیم جهت آشنایی بیشتر با فعالیت این سربازان گمنام در مناطق مختلف میزبان دو تن از فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و حوزه مقاومت در جنوب و غرب شهرستان ساری شدند تا از نزدیک آنان به ارائه گزارش عملکرد حوزه تحت امر خود بپردازند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثارالله محله آهی دشت ساری با حضور در دفتر تسنیم مازندران با اشاره به نقش مردم، معتمدین و  خیرین در اعطای کمک‌های نقدی و کالایی،گفت: ۱۶۰ خانوار در دوران کرونا کمک‌های نقدی و کالایی دریافت کردند.

سید قاسم ساداتی افزود: برای ۱۶۰ خانوار با حدود ۱۸ میلیون تومان وجه نقد کمک صورت گرفته شده است. ۳۰۰ بسته ماسک پنج تایی توزیع شد و  در گذشته نیز  دو هزار بسته ماسک توزیع شد.

وی بیان کرد: از سال ۹۸ تاکنون ساخت خانه محرومین را با همکاری کمیته امداد آغاز کردیم که دو واحد تحویل داده شد و واحد تا پایان سال جاری تحویل داده خواهد شد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله ساری نیز با اشاره به نقش بسیج و مردم در اعطای کمک‌های معیشتی، گفت: تعدادی کمک‌های معیشتی در دوران کرونا به خانوارهای کمک بضاعت اعطا شد.

حافظ نجفی افزود: کمک‌هایی که در دوران کرونا انجام دادیم شامل پرداخت قبوض تعدادی از واحدهای کسبی و پرداخت اجاره منازل، ۲۰ سری جهیزیه و ۵ دستگاه ساخت منزل محرومان نیز بوده است.

وی بیان کرد: ۴۰ پایگاه مقاومت بسیج تحت پوشش ما هستندکه از این میان چهار پایگاه شهری و ۳۶ پایگاه روستایی هستند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله با اشاره به اینکه در حال راه اندازی کار جدیدی در حوزه قاچاق چوب هستیم، تصریح کرد: در بحث قاچاق چوب ورود قوی پیدا کرده ایم که امیدواریم بتوانیم جلوی قاچاق چوب را بگیریم.

وی بیان کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا بسته‌هایی را تهیه کردیم که هدیه هفدهمین یادواره سرداران و ۱۱۴ شهید حوزه مقاومت بسیج ثارالله است .

طرح شهید قاسم سلیمانی در کنترل پیک سوم کرونا نقش بسزایی دارد

سید فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز از پایین تر بودن میزان مرگ و میرهای کرونایی بابل نسبت به میانگین استانی خبر داد و گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی در کنترل پیک سوم کرونا نقش بسزایی دارد

وی افزود: بعد از اینکه تمامى استانهای کشور پیک سوم را تمام کردند بتدریج سیر فزآینده بیماران ما شروع شد که در استان این سیر فزاینده متفاوت با پیک‌های اول و دوم است. در پیک‌های اول و دوم استان با سرعت بسیار زیاد در مدت زمان بسیار کم تعداد زیاد بیماران به شکل سرپایی و بستری اضافه شدند و حجم کار بسیار سنگین بود ولی در پیک سوم این شیب، شیب صعودی بصورت تدریجی است.

جلالی با بیان اینکه طرح شهید قاسم سلیمانی خوب پیش می رود و در کنترل پیک سوم کرونا نقش بسزایی دارد، افزود: در این طرح بچه‌های بسیجی، سپاهی و هلال احمر با کمک و زیر نظر معاونت بهداشتی به خوبی ایزولاسیون و قرنطینه را اجرا می‌کنند که اثر بسیار ارزشمندی دارد و این در هفته‌های آینده خودش را بیشتر نشان می دهد.

مراقبت از ۴۶ هزار بیمار پرخطر کرونایی توسط تیم‌های مراقبتی بسیج

فرمانده سپاه کربلای مازندران نیز از فعالیت دو هزار و ۸۶۴ پایگاه در طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: ۴۶ هزار بیمار پر خطر نیز از لحاظ درگیری با این ویروس تحت مراقبت تیم‌های حمایتی ما هستند.

سردار مسلمی افزود: دو هزار و ۸۶۴ پایگاه در طرح شهید سلیمانی در استان فعال شدند و هشت هزار تیم برای رصد بیماران، گروه‌های امدادی، مراقبتی و نظارتی تشکیل شده است. ۴۶ هزار بیمار پر خطر نیز از لحاظ درگیری با این ویروس تحت مراقبت تیم‌های حمایتی ما هستند.

وی با بیان اینکه این تیم‌ها در دو هزار و ۱۶۹ روستا فعال هستند، افزود: خیران نیز همانند گذشته به خوبی پای کار آمدند و در قالب کمک‌های مومنانه ۱۳ هزار و ۲۴۸ بسته معیشتی به خانواده‌های نیازمند اهدا شد.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .