امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳| ۰۹:۴۱:۵۵

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » تاکید قالیباف بر افزایش همکاری‌های ایران و آذربایجان

آذر ۱۹, ۱۳۹۹ تاریخ انتشار

adminنویسنده

4371کد مطلب

235تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

تاکید قالیباف بر افزایش همکاری‌های ایران و آذربایجان

تاکید قالیباف بر افزایش همکاری‌های ایران و آذربایجان

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، آقای قالیباف آزادسازی مناطق اشغال شده در قره باغ را در سایه توافق بعمل آمده بین آذربایجان و ارمنستان گامی مهم در تحقق صلح و امنیت پایدار خواند و گفت: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های متنوع موجود در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای افزایش سطح همکاری‌های همه جانبه بهره کافی برده شود. رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از اعلام آتش بس میان جمهوری آذربایجان...

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، آقای قالیباف آزادسازی مناطق اشغال شده در قره باغ را در سایه توافق بعمل آمده بین آذربایجان و ارمنستان گامی مهم در تحقق صلح و امنیت پایدار خواند و گفت: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های متنوع موجود در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای افزایش سطح همکاری‌های همه جانبه بهره کافی برده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از اعلام آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان افزود: مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی، مسئولان و مردم ایران نسبت به درگیری‌های اخیر آذربایجان دغدغه‌مند بودند و از موضوع مهم حفظ تمامیت ارضی آذربایجان قویا حمایت کردند.
وی با اشاره به اینکه پیوند عمیق فرهنگی و دینی میان دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد، افزود: باید از ظرفیت و توانمندی‌های دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و … بهره کافی برده شود و همکاری‌های مرزی و اتصال مسیر‌های ریلی می‌تواند در اولویت امور قرار بگیرد.
اقای قالیباف با تأکید بر تداوم گفتگو و رایزنی‌های فیمابین در راستای منافع دو ملت تصریح کرد: مقامات عالیرتبه دو کشور اقدامات مناسبی برای افزایش همکاری‌های دوجانبه انجام داده اند، اما هنوز به سطح مطلوب نرسیده ایم.
وی از حضور نیرو‌های تروریستی در خاک آذربایجان ابراز نگرانی و بر ضرورت حل فوری آن تاکید کرد و استمرار حضور تروریست‌ها و تحرکات رژیم صهیونیستی در کشور همسایه، جمهوری آذربایجان را تهدیدی علیه صلح و امنیت در منطقه دانست.
رئیس قوه مقننه در پایان تصریح کرد: تجربیات و توان خوبی در جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ در منطقه قره باغ وجود دارد از این رو آمادگی لازم برای اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های زیرساختی، فنی و خدمات مهندسی وجود دارد.
جیحون بایرام‌اف، وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان نیز در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان و عرض تسلیت به مردم ایران، گفت: این اقدام تروریستی قابل پذیرش نیست و مردم آذربایجان با جان و دل این غم را احساس کردند.
وی با اشاره به پیشنهاد‌های جمهوری اسلامی ایران در ارائه راه حل صلح آمیز جهت پایان دادن به مناقشه آذربایجان و ارمنستان، افزود: موضع گیری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، رییس جمهور، نمایندگان و مردم در طول جنگ ۴۴ روزه برای مردم جمهوری آذربایجان قوت قلب بود.
اقای بایرام‌اف ادامه داد: متاسفانه اراضی آزاد شده به طور صددرصدی تخریب شده و جمهوری آذربایجان قصد دارد با همکاری‌های بین المللی این مناطق را بازسازی کند؛ بدون شک همسایگان و دوستان از جمله جمهوری اسلامی ایران در اولویت این همکاری‌ها قرار دارند.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .