امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳| ۰۳:۴۸:۳۱

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » توزيع رايگان ۴۰۰۰ اصله نهال توت اصلاح‌شده بين نوغانداران سوادکوه‌شمالي

فروردین ۱۰, ۱۴۰۰ تاریخ انتشار

adminنویسنده

7331کد مطلب

351تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

توزيع رايگان ۴۰۰۰ اصله نهال توت اصلاح‌شده بين نوغانداران سوادکوه‌شمالي

توزيع رايگان ۴۰۰۰ اصله نهال توت اصلاح‌شده بين نوغانداران سوادکوه‌شمالي

به گزارش شیرگاه خبر ،قاسم حکمت‌شعار گفت: تعداد ۴۰۰۰ اصله نهال توت اصلاح شده با هدف توسعه پرورش کرم ابریشم بین نوغانداران شهرستان سوادکوه شمالی توزیع شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکو‌شمالی گفت: پرورش کرم ابریشم در شهرستان سوادکوه‌شمالی به ویژه منطقه لفور با دارا بودن قدمت چند ‌صد‌ساله، با مزیت مدّت زمان کوتاه پرورش کرم ابریشم و قیمت مناسب فروش پیله در سال های اخیر، مدیریت توسعه كشاورزی پایدار و اقتصاد مقاومتی، امکان بکار‌گیری بخش غیر‌فعال جامعه روستایی را...

به گزارش شیرگاه خبر ،قاسم حکمت‌شعار گفت: تعداد ۴۰۰۰ اصله نهال توت اصلاح شده با هدف توسعه پرورش کرم ابریشم بین نوغانداران شهرستان سوادکوه شمالی توزیع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکو‌شمالی گفت: پرورش کرم ابریشم در شهرستان سوادکوه‌شمالی به ویژه منطقه لفور با دارا بودن قدمت چند ‌صد‌ساله، با مزیت مدّت زمان کوتاه پرورش کرم ابریشم و قیمت مناسب فروش پیله در سال های اخیر، مدیریت توسعه كشاورزی پایدار و اقتصاد مقاومتی، امکان بکار‌گیری بخش غیر‌فعال جامعه روستایی را فراهم نموده است.

حکمت‌شعار گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۷۹ نوغاندار با ۲۳۹ جعبه حدود ۹ تن پیله تر تولید کردند که انتظار می‌رود این رقم در سال جاری افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: با توجه به توزیع نهال های توت توسط جهاد کشاورزی شهرستان طی پنج سال گذشته در منطقه لفور شهرستان و استقبال مناسب پرورش نوغان در این منطقه، با هماهنگی واحد باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان امسال نیز تعداد ۴ هزار اصله نهال توت بصورت رایگان بین نوغانداران شهرستان توزیع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی در ادامه گفت: طی دو سال اخیر با تلاش های مستمر کارکنان مدیریت و مرکز نوغان داری، این فعالیت جان دوباره ای گرفته و پرورش نوغان به عنوان شغل مکمل برای خانوارها، ایجاد اشتغال را به همراه داشته و تعداد بیشتری از روستاییان برای تأمین امرار معاش خود این صنعت را وارد چرخه زندگی خود نموده تا هم ایجاد اشتغال برای خود و علاقمندان به آن داشته باشند و هم بتوانند در حفظ و ارتقاء این صنعت کوشا باشند.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .