امروز سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳| ۰۲:۰۶:۰۰

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » توضیحات سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش

خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ تاریخ انتشار

adminنویسنده

1545کد مطلب

229تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

توضیحات سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش

توضیحات سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در بخش خبری ۱۴ سیما با اشاره به استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: خوشحال نیستم که اولین حضورم در تلویزیون برای ارائه توضیحات استعفای وزیر آموزش و پرورش است، اما به هر حال آقای بطحائی از دوستان خوب ما بوده و فردی صادق و وارسته هستند و حتماً هر آنچه که گفته‌اند، همانطور بوده که نوشته‌اند. وی گفت: ابتدای هفته آقای بطحائی نامه...

به گزارش شیرگاه خبر به نقل از خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در بخش خبری ۱۴ سیما با اشاره به استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: خوشحال نیستم که اولین حضورم در تلویزیون برای ارائه توضیحات استعفای وزیر آموزش و پرورش است، اما به هر حال آقای بطحائی از دوستان خوب ما بوده و فردی صادق و وارسته هستند و حتماً هر آنچه که گفته‌اند، همانطور بوده که نوشته‌اند.

وی گفت: ابتدای هفته آقای بطحائی نامه استعفای خودشان را برای رئیس جمهور نوشتند و علت استعفا را، حضور در مجلس اعلام کردند. فکر می‌کنم روز سه شنبه، آقای بطحائی با رئیس دفتر رئیس جمهور آقای واعظی تماس گرفتند و درخواست داشتند که تا پیش از اتمام مدت زمان قانونی، با استعفایشان موافقت شود که رئیس جمهور هم با استعفای ایشان موافقت کردند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: رئیس جمهور هم بنا به خواست آقای بطحائی با استعفایشان موافقت کردند که فکرمی کنم متن استعفا هم روز شنبه قابل انتشار خواهد بود.

ربیعی افزود: فکرمی کنم با شخصیتی که از آقای بطحائی سراغ دارم، همان چیزی که در نامه استعفا آمده است، در ذهنشان هم بوده است. البته من هم دیدم گمانه‌زنی‌هایی را از طیف‌های مختلف، اما هر آنچه که در ذهن آقای بطحائی بوده در نامه استعفا نوشته شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خبری درباره فرهنگیان اظهار کرد: هفته آینده با تشکل‌های صنفی معلمان صحبت خواهیم کرد.

سخنگوی دولت افزود: موضوع رتبه بندی معلمان در زمان دولت یازدهم مطرح شد که خوشبختانه رئیس جمهور ۲ هزار میلیارد تومان برای این موضوع پیش بینی کرده‌اند.

ربیعی تصریح کرد: حتی امسال در دولت تصمیم گرفتیم اعتبارات را از نفت جدا کنیم تا نوسانات نفت در بودجه تأثیری نداشته باشد.

وی بیان کرد: رئیس‌جمهور دستور داد که کاهشی در ۲ هزار میلیارد تومان صورت نگیرد و تلاش داریم تا موضوع رتبه بندی از دو ماه آینده یا نیمه سال اجرایی شود و رقم دو هزار میلیارد تومان همچنان پابرجا خواهد بود.

سخنگوی دولت در پایان خاطرنشان کرد: ما سختی‌هایی که حقوق بگیران روبرو هستند را متوجه می‌شویم که چه فشار بیشتری را متحمل می‌شوند و وظیفه ما این است که از آنها مراقبت کنیم. دولت و رئیس‌جمهور هم و غمّشان این است که فشار کمتری به زندگی آنها وارد شود.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .