امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳| ۰۴:۴۱:۴۶

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » حدود سه هزار تن نهاده دامی قاچاق در سوادکوه کشف شد

دی ۲۳, ۱۳۹۹ تاریخ انتشار

adminنویسنده

4905کد مطلب

273تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

حدود سه هزار تن نهاده دامی قاچاق در سوادکوه کشف شد

حدود سه هزار تن نهاده دامی قاچاق در سوادکوه کشف شد

به گزارش شیرگاه خبر ،پرونده متهمان این پرونده ضمن تفهیم اتهام به جرم اخلال در نظام اقتصادی با صدور قرار وثیقه به میزان ۲۰ میلیارد ریال در حال رسیدگی است. بنابر این گزارش ، در تحقیقات به عمل آمده از اداره صنعت ، معدن و تجارت و اداره جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه ، این اقلام ۷۰درصد از نیازهای واحد های تولیدی مرغ گوشتی در استان بوده که احتکارآن موجب افزایش قیمت سویا و به طبع آن افزایش و گرانی گوشت...

به گزارش شیرگاه خبر ،پرونده متهمان این پرونده ضمن تفهیم اتهام به جرم اخلال در نظام اقتصادی با صدور قرار وثیقه به میزان ۲۰ میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

بنابر این گزارش ، در تحقیقات به عمل آمده از اداره صنعت ، معدن و تجارت و اداره جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه ، این اقلام ۷۰درصد از نیازهای واحد های تولیدی مرغ گوشتی در استان بوده که احتکارآن موجب افزایش قیمت سویا و به طبع آن افزایش و گرانی گوشت مرغ شده است.

دریافت نهاده های دامی توسط برخی از تولید کنندگان و فروش آن در بازار آزاد طی چند ماه گذشته یکی از مباحث مهم رسانه ای در بخش صنعت طیور کشور بود. از آن جایی که بخشی از نهاده های مورد نیاز مرغداری وارداتی است که با ارز دولتی تهیه و توزیع می شود ، تفاوت قیمت ارز دولتی با آزاد سبب می شود تا همواره بازار اینگونه کالاها دارای حاشیه سیاه پررنگی باشد.

طبق اطلاع  فرماندهی انتظامی مازندران ۲۴ شهریور ماه امسال نیز از انباری در شهرستان نوشهر ۲ هزار و ۲۰ تن به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال انواع خوراک دام احتکار شده کشف و ضبط شده بود.

در همن زمینه طبق اعلام رسمی جهاد کشاورزی مازندران  ۲ تن از مدیران این مجموعه که آنها مدیران بخش تولیدات دامی و مرتبط با نهاده‌های دامی هستند اواخر هفته گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه کربلا بازداشت شدند.

مازندران با داشتن بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مرغداری ، سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می کند که معادل حدود ۱۱ درصد از نیاز مصرفی کشور است. بندر امیرآباد بهشهر یکی از مبادی مهم واردات نهاده های دامی به کشور از روسیه و دیگر کشورهای حاشیه دریای خزر است.

مازندران به دلیل شرایط مناسب اقلیمی و سرمایه گذاری های انجام شده طی چند دهه گذشته ، جایگاه مهمی در صنعت طیور کشور دارد به طوری که  ۳۰ درصد جوجه یکروزه کشور در این استان تولید می شود.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .