امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳| ۰۹:۰۷:۴۲

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » ایثار و مقاومت » شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند+ تصاویر

فروردین ۴, ۱۴۰۳ تاریخ انتشار

adminنویسنده

9976کد مطلب

15تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند+ تصاویر

شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند+ تصاویر

به گزارش شیرگاه خبر ،شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ در حوزه‌های دفاع مقدس، بین‌الملل و بانوان معرفی شدند. اسامی شهدا به شرح ذیل است: شهید بین‌المللی «شهید صالح العاروری» صالح العاروری در جوانی به عضویت اخوان‌المسلمین درآمد. سپس در سال ۱۹۸۷ تنها چند ماه پس از تاسیس حماس، در سن ۲۱ سالگی به این گروه پیوست. او بین سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲ در تاسیس شاخه نظامی حماس در کرانه باختری (گردان‌های عزالدین قسام)، شاخه نظامی حماس در کرانه باختری نقش داشت....

به گزارش شیرگاه خبر ،شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ در حوزه‌های دفاع مقدس، بین‌الملل و بانوان معرفی شدند.

اسامی شهدا به شرح ذیل است:

شهید بین‌المللی «شهید صالح العاروری»

صالح العاروری در جوانی به عضویت اخوان‌المسلمین درآمد. سپس در سال ۱۹۸۷ تنها چند ماه پس از تاسیس حماس، در سن ۲۱ سالگی به این گروه پیوست. او بین سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲ در تاسیس شاخه نظامی حماس در کرانه باختری (گردان‌های عزالدین قسام)، شاخه نظامی حماس در کرانه باختری نقش داشت.

او همواره یکی از افراد تحت تعقیب اسرائیل بود. زیرا اسرائیل او را معمار حمله به سربازان و شهرک‌نشینان اسرائیلی و همچنین حملات موشکی از غزه و لبنان به خاک اسرائیل می‌دانست. نیروهای اسرائیلی در سال ۲۰۲۳ خانه العاروری در عاروره را در کرانه باختری تخریب کردند و همزمان ۲۰ نفر از جمله برادر و برادرزاده‌های او را دستگیر کردند.

دولت آمریکا هم او را در فهرست تروریست‌های بین‌المللی آمریکا قرار داده بود. سرانجام صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی حماس بر اثر وقوع انفجار در ساختمان دفتر جنبش حماس در بیروت به شهادت رسید.

شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند

شهید شاخص بانوان مرضیه حدیدچی (طاهره دباغ)

مرضیه دباغ در طول مبارزات انقلابی‌اش توسط ساواک دستگیر شد و به همراه دخترش در زندانهای مخوف رژیم پهلوی شکنجه‌های سختی شد. وی پس از آزادی از زندان به خارج از ایران رفت و در پاریس به عنوان محافظ امام او را همراهی کرد.

این مبارز انقلابی پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷، از بنیان‌گذاران سپاه پاسداران و سپس نمایندهٔ مجلس شورای اسلامی شد. از وی به عنوان نخستین و تنها فرمانده زن سپاه یاد شده‌ است.

خانم دباغ روز ۲۷ آبان ۱۳۹۵ پس از گذراندن دوره‌ای بیماری در سن ۷۷ سالگی درگذشت و در صحن آرامگاه امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.

شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند

شهید شاخص کشوری شهید ظفر خالدی

سال ۱۳۶۰ هنگامی که شهید ۱۱ سال داشت پدرش عازم جبهه شد. موقع مرخصی اصرار‌های مکرر شهید باعث شد او پس از بازگشت پدرش عازم جبهه شود، اما قبل از رفتن باید مسئول کاروان راضی شود. این در حالی بود که پدر زخمی و مجروح از جبهه برگشته بود. پدر می‌خواست با این بهانه مانع رفتن او شود، اما عشق به جبهه تمام وجودش را فراگرفته بود و هر روز می‌خواست که با مسئول کاروان صحبت کند.

پدر که شور و شوق او را برای رفتن دید و فهمید که فکر جبهه از سرش بیرون نمی‌رود، رفت و با مسئول کاروان اعزامی بروجن صحبت کرد، ولی به خاطر سن کمی که داشت نمی‌خواست نام او را وارد لیست کند ناچار با اصرار ایشان اسمش را وارد لیست کردند.

او که به عنوان کوچکترین شهید دفاع مقدس در اول ماه مبارک رمضان به جبهه اعزام شد در ۲۱ یا ۲۳ ماه مبارک رمضان در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت رسید.

شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ معرفی شدند

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .