امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳| ۰۴:۰۸:۰۴

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » کشف۷۰ هزار لیتر سموم کشاورزی تا کشف ۷۰ تن آرد قاچاق

بهمن ۲۳, ۱۳۹۹ تاریخ انتشار

adminنویسنده

5293کد مطلب

227تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

کشف۷۰ هزار لیتر سموم کشاورزی تا کشف ۷۰ تن آرد قاچاق

به گزارش شیرگاه خبر سردار مرتضی میرزایی طی گفت‌وگویی  از کشف ۷۰ هزار لیتر انواع سموم کشاورزی احتکاری به ارزش ۱۶۶ میلیارد و ۶۴۸ میلیون ریال در شهرستان ساری خبر داد و اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار سموم کشاورزی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری، موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت. وی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی انبار دپو کشف شد و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در حضور کارشناسان ادارات صمت...

به گزارش شیرگاه خبر سردار مرتضی میرزایی طی گفت‌وگویی  از کشف ۷۰ هزار لیتر انواع سموم کشاورزی احتکاری به ارزش ۱۶۶ میلیارد و ۶۴۸ میلیون ریال در شهرستان ساری خبر داد و اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار سموم کشاورزی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری، موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی انبار دپو کشف شد و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در حضور کارشناسان ادارات صمت و جهاد کشاورزی استان نسبت به بازرسی از آن اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: در بازرسی از این انبار بیش از ۷۰ هزار و ۵۵۵ لیتر انواع سموم کشاورزی که سال گذشته با ارز دولتی خریداری شده بود، کشف شد.

میرزایی با اشاره به اینکه ارزش کالای مکشوفه برابر اعلام کارشناسان ۱۶۶ میلیارد و ۶۴۸ میلیون ریال برآورد شده، افزود: این انبار با هماهنگی مرجع قضائی پلمب و تحقیقات در این خصوص کماکان ادامه دارد.

وی همکاری و همپوشانی اطلاعاتی فی مابین پلیس و سایر سازمان‌های متولی و دستگاه قضائی برای برخورد مقتدرانه و پیشگیرانه با عرضه خارج از شبکه نهاده‌های کشاورزی و دپو و فروش آن با نرخ آزاد را یکی از راهکارهای پیشگیری از احتکار کالا برشمرد.

*کشف تجهیزات تولید ارز دیجیتال در سوادکوه شمالی

سیدموسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران نیز از کشف تجهیزات تولید ارز دیجیتال در سوادکوه شمالی  خبر داد و اظهار کرد: به منظور برخورد با مفسدان اقتصادی و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های ماموریتی، در دستور کار یگان‌های اجرایی و عملیاتی استان قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان سوادکوه شمالی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی در آن شهرستان شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی ماموران در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب و بهره‌برداری از دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال در کارگاه تولیدی خود در یکی از شهرک صنعتی آن شهرستان کرده بود دستگیر کردند.

حسینی از کشف ۵۴ دستگاه تجهیزات مربوط به تولید ارز دیجیتال در بازدید از محل مورد نظر خبر داد و افزود: برابر نظر کارشناسان ارزش سیستم‌ها و تجهیزات کشف شده بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان این که پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

*کشف ۷۰ تن آرد قاچاق در بابلسر

محمد محمدپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان نیز از کشف ۷۰ تن آرد قاچاق در بابلسر خبر داد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که افرادی در شهرستان بابلسر با خرید آرد خبازی از کارخانجات آرد با قیمت دولتی، ضمن قاچاق آن به خارج از کشور، اقدام به عرضه آن به نرخ آزاد در بازار می‌کنند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی گفت: در اجرای این ماموریت، کار آگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی، متهمان را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان تصریح کرد: با همکاری کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت در بازرسی از انبار متهمان در مجموع ۷۰ تن آرد خبازی خارج از شبکه توزیع کشف شد.

محمدپور با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کردند، اظهار کرد: در این راستا ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با اشاره به این که هدف از احتکار و قاچاق کالا ضربه به اقتصاد کشور، منفعت‌طلبی و سوء استفاده از نیازمندی‌های عمومی است، از مردم خواست در صورت شناسایی محتکران و عاملان ایجاد ناامنی جامعه، مراتب را به مراجع قضائی و انتظامی اطلاع دهند.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .