امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳| ۱۹:۱۰:۵۷

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » ایثار و مقاومت » ️پیام مسئول حفظ آثار شهرستان سوادکوه شمالی به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهداء

دی ۱۶, ۱۴۰۱ تاریخ انتشار

adminنویسنده

9813کد مطلب

399تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

️پیام مسئول حفظ آثار شهرستان سوادکوه شمالی به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهداء

️پیام مسئول حفظ آثار شهرستان سوادکوه شمالی  به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهداء

 به گزارش شیرگاه خبر ،علیرضا آرائی نژاد مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سوادکوه شمالی به مناسبت سالروز وفات حضرت‌ام‌البنین(سلام‌الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهداء پیامی را صادر کرد. ️سیزدهم جمادی الثانی، سالروز وفات حضرت ام البنین (س)، بانوی ماجده و بزرگواری است که حیات گرانقدر خویش را صرف حمایت و صیانت از ولی خود نمود و با صبر، پایمردی و استقامت در برابر شهادت همسر و فرزندان خویش در راستای ادای دین...

 به گزارش شیرگاه خبر ،علیرضا آرائی نژاد مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سوادکوه شمالی به مناسبت سالروز وفات حضرت‌ام‌البنین(سلام‌الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهداء پیامی را صادر کرد.

:white_medium_small_square:️سیزدهم جمادی الثانی، سالروز وفات حضرت ام البنین (س)، بانوی ماجده و بزرگواری است که حیات گرانقدر خویش را صرف حمایت و صیانت از ولی خود نمود و با صبر، پایمردی و استقامت در برابر شهادت همسر و فرزندان خویش در راستای ادای دین خود به اسلام در شمار فداکارترین مادران و همسران شهدا قرار گرفت.

:white_medium_small_square:شهدا که با خون خود، واژه‌های سرخ شهادت را در دیوان هستی به نظم کشیدند و از فرش به عرش رسیدند، انسان‌های  متدین و متعهد بودند که در دامان پاک مادرانی پارسا و وارسته پرورش یافتند، شهیدان متاهل نیز از حضور همسرانی سالک وموقن بهره مند بودند که داغ جانسوز شهادت عزیز دلبندشان را به جان خریدند تا حریم میهن، امن بماند و دست بیگانگان به خاک وطن نرسد.

:white_medium_small_square:️بی گمان مادران و همسران شهید اسطوره ساز هستند، زیرا صبر و تحمل آنان  در  برابر مصائب و دشواری ها نبوده و نیست و به خوبی می توانند الگویی برای مادران اخلاف باشند زیرا آنان قدم در راه دفاع از ارزش ها و آرمان های شهدا گذاشتند و همواره باید از خدمات آن وارستگان که به راستی واژه عشق را برایمان معنا کردند، تقدیر و تجلیل شود و این مهم نمی بایست هرگز به دست فراموشی سپرده شود.

:white_medium_small_square:️تداعی روزهای سخت از تحمل این مادران و همسران شهید باید سرمشق راه ما در ادامه مسیر باشد چرا که همچنان راه بانوی غمخوار اسلام ام البنین (س) راه پویای ولایتمداری پر رهرو است. ضمن گرامیداشت این روز ارزشمند می بایست به بهترین وجه ممکن از زحمات این مادران و همسران اسطوره ساز تجلیل بعمل آورد زیرا آنان به همگان درس مقاومت ، صبر ، ایمان و رشادت را آموختند تا این مهم تا ابدیت ماندگار و ثبت شود.

:white_medium_small_square:اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت سالروز وفات بزرگ بانوی ادب، اسوه شجاعت و بردباری و نماد نجابت و پاکی حضرت ام البنین (س) که علمدار کربلا حضرت عباس (ع) را در دامان پرمهر خویش پروراند، فرصت را غنیمت شمرده ضمن تکریم این موعد جلیل مادران و همسران شهدا و گرامیداشت شأن و منزلت ایشان، عزت، سلامتی و سعادتمندی این اسوه های عفت و پاکدامنی را از پیشگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .