امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳| ۰۹:۳۸:۴۴

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » حوادث » دستگیری اولین کلاهبردار سایبری ۱۴۰۳کشور در مازندران با ۹۷۰ مالباخته

فروردین ۵, ۱۴۰۳ تاریخ انتشار

adminنویسنده

10009کد مطلب

49تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

دستگیری اولین کلاهبردار سایبری ۱۴۰۳کشور در مازندران با ۹۷۰ مالباخته

دستگیری اولین کلاهبردار سایبری ۱۴۰۳کشور در مازندران با ۹۷۰ مالباخته

به گزارش شیرگاه خبر ،رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی دستگیری اولین متهم سایبری ۱۴۰۳ کشور با ترفند “ارسال پیامک با عنوان سامانه ابلاغ قوه قضائیه وهمچنین لینک های آلوده در قالب ارسال از سوی پستچی ” اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب ۹۷۰ نفر از هموطنان به مبلغ ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال کرده بود خبر داد. پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه چند تن...

به گزارش شیرگاه خبر ،رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی دستگیری اولین متهم سایبری ۱۴۰۳ کشور با ترفند “ارسال پیامک با عنوان سامانه ابلاغ قوه قضائیه وهمچنین لینک های آلوده در قالب ارسال از سوی پستچی ” اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب ۹۷۰ نفر از هموطنان به مبلغ ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال کرده بود خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران مبني بر اينکه پیامکی‌هایی با عنوان سامانه ثنا و ابلاغ قضایی و پستچی دریافت کرده‌اند و به درگاه جعلی پرداخت هدايت شده‌اند، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.

وی درباره دیگر اظهارات شاکیان گفت : شاکیان با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت قوه قضائیه ثبت می کنند، برای ثبت‌نام اقدام کرده بودند و در حالی که سایت مذکور( درگاه پرداخت ) ، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده است ، قربانیان بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبردار اینترنتی واقع شده است.

سرهنگ خورشاد ادامه داد : با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته، مشخص شد متهم پرونده جوان ۱۸ ساله‌ای اهل یکی از روستاهای استان بوده، که در این خصوص با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد .

این مقام انتظامی تصریح کرد : متهم پس از سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، اقدام به خرید وفروش ارزهای دیجیتال می نمود؛ این مجرم سایبری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت ولی با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیر مجاز ازحساب بانکی ۹۷۰ نفر ازهموطنان سراسرکشورتا این لحظه اعتراف کرد ومبالغ کلاهبرداری شده تا این لحظه ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰میلیارد ریال بر آورد شده است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ارسال هر گونه پیامک با نام سامانه ثنا،پستچی با شماره تلفن های شخصی و اپراتورهای مختلف تلفن همراه صرفا شگردی در جهت کلاهبرداری افراد سود جو است، از شهروندان خواست که به این گونه پیامک ها و پیام های ارسالی مشابه توجه نکنن.

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .