امروز سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳| ۲۰:۳۹:۱۹

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » عمومی » حمله پلنگ به بانوی دامدار درسوادکوه شمالی

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۸ تاریخ انتشار

adminنویسنده

828کد مطلب

684تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

حمله پلنگ به بانوی دامدار درسوادکوه شمالی

حمله پلنگ به بانوی دامدار درسوادکوه شمالی

ابراهیم فلاحی رئیس محیط زیست شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی در گفتگو با خبرنگار شیرگاه خبر ،  گفت: بانوی دامداری که صبح امروز در منطقه جنگلی شارقلت دهستان لفور در حال انتقال دام هایش از رودخانه بود، مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفت. وی افزود: این بانوی ۴۹ ساله به علت حمله یک قلاده پلنگ از ناحیه سر، صورت و دست و پا زخمی شد. فلاحی با بیان اینکه این بانوی دامدار بلافاصله به بیمارستان شهدای زیرابانتقال یافت، گفت: اکنون وضعیتش مساعد است و تحت...

image 2019 5 4 23 20 37 437 Tjt

ابراهیم فلاحی رئیس محیط زیست شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی در گفتگو با خبرنگار شیرگاه خبر ،  گفت: بانوی دامداری که صبح امروز در منطقه جنگلی شارقلت دهستان لفور در حال انتقال دام هایش از رودخانه بود، مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفت.

وی افزود: این بانوی ۴۹ ساله به علت حمله یک قلاده پلنگ از ناحیه سر، صورت و دست و پا زخمی شد.

فلاحی با بیان اینکه این بانوی دامدار بلافاصله به بیمارستان شهدای زیرابانتقال یافت، گفت: اکنون وضعیتش مساعد است و تحت مراقبت پزشکان قرار دارد.

لازم به ذکر است؛ این حمله پلنگ امسال اولین گزارش است و پارسال نیز در منطقه سوادکوه و سوادکوه شمالی چندین مورد حمله پلنگ به دامداران ثبت شده بود.

همچنین سازمان حفاظت محیط زیست از سال ۹۴ برای حفاظت از پلنگ در برابر شکار و تعرض کشاورزان و دامداران پرداخت خسارت به آنان را در صورت تلف شدن دام‌ها یا زخمی شدن خودشان بر اثر حمله پلنگ، اجرایی کرد و تنها پایان سال ۹۶ به ۴۰ کشاورز و دامدار خسارت دیده غرامت پرداخت کرد.

 

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 2

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .